Jak využít volný pozemek?

Pavel Kastner, Před 2417 dny
Odpovědi

Pokud se vám poštěstilo a máte ve vlastnictví volný pozemek a nevíte co s ním, tak vám tento článek může dát alespoň přibližnou představu co s ním můžete provést. 

Prodej

Prodej  je ve své podstatě asi nejjednodušším způsobem jak využít pozemek je prodej. Jediné co je potřeba je najít správného kupce a zařídit prodej. Na všechno okolo prodeje pozemku lze využít široké nabídky realitních agentur, které rády za určité procento prodej rády zprostředkují. Levnější ovšem náročnější způsob je sehnat si kupce sám nebo pomocí inzerce v novinách či na internetu. 

Pronájem

Jedním z dle mně nejlepší zbůsobem jak s volným pozemkem naložit je pronájem. Nejedná se sice jako u prodeje o jednorázovou "práci" ovšem pokud narazít na bezproblémového nájemce jedná se o stálý a pasivní příjem. Na sehnání nájemce je možné stejně jako u prodeje využít realitních agentur nebo inzerce. Hlavním mínusem pronájmu jsou nastálí či problémoví nájemci a v případé pronájmu je třeba mít odborně zpracovanou nájemní smlouvu, která ošetří všechny možné potíže, které by jste mohly mít.

Stavba

Pokud máte pozemek a zároveň i nějaké přebytečné finance, které jste ochoten investovat, je dobrou volbou postavit na pozemku nějakou stavbu. Druh stavby kterou můžete nechat postavit záleží na vašich potřebách, nebo plánech. Můžete svůj pozemek využít na stavbu rodinného domku, jako investici pro sebe a rodinu do budoucna, či jiné stavby užitného charakteru, které můžete poté samy využívat nebo následně s velkým profitem prodat či pronajmout. Druh stavby, který je vhodné na pozemku postavit aby o ní byl poté zájem, záleží od lokality. Je potřeba počítat s tím že investovat do stavby je zaprvé finančně a zadruhé i časově náročné.