Jak chránit složky v počítači ?

Marta Zemek, Před 2375 dny
Odpovědi

Bezpečnost je hlavním tématem obavy pro mnoho uživatelů počítačů, zejména co se společnost pohybuje směrem k většímu spoléhání na počítačích pro ukládání důvěrných dat. To není neobvyklé, aby někdo mít většinu citlivých informací, které se vztahují k jejich životy na svém počítači. Pokud se to popisuje tebe, pak se budete chtít dozvědět, jak bylo zachování složky na vašem počítači před zvědavýma očima.

U operačního systému Windows

  1. Přejděte do složky, které chcete chránit, a klikněte pravým tlačítkem myši na něj.
  2. Vyberte "Vlastnosti" a poté klikněte na záložku s označením "Security".
  3. Klepnutím zvýrazněte uživatelské jméno, pro které chcete přidat nebo odebrat oprávnění do složky v pochybnost. Klikněte na tlačítko "Odebrat" chránit složku ze zvýrazněného uživatele.
  4. Klepnutím umístěte zatržítko (y) do příslušných políček, což zvláštní oprávnění, například Úplné řízení, Měnit, Číst a spouštět. Klepnutím na tlačítko "Ok" až do konce.

Pro operační systém Mac

  1. Přejděte do složky, které chcete chránit, a klikněte pravým tlačítkem myši na něj. Vyberte "Get Info".
  2. Klikněte na šipku vedle slova "sdílení a oprávnění" a potom klepněte na malou ikonu, která vypadá jako zámek v dolní části okna.
  3. Zadejte heslo systému, pokud budete vyzváni, a klikněte na "OK".
  4. Klepnutím zvýrazněte uživatelské jméno, pro které chcete přidat nebo odebrat oprávnění do složky v pochybnost. Klikněte na tlačítko "Odečíst" chránit složku ze zvýrazněného uživatele. Klepnutím zvýrazněte uživatele a poté klikněte na jednu z možností, jak změnit své oprávnění.
  5. Klepnutím umístěte zaškrtnutí do políčka s označením "Locked" k dokončení procesu.

Tato opatření budou fungovat pouze tehdy, pokud se odhlásit ze svého uživatelského účtu, když daleko od svého počítače. Opuštění počítač přihlášen, když jste pryč, nechá vás náchylné k neoprávněnému prohlížení složek.