Jak vypálit ISO obraz DVD s Disk Utility Mac?

Věra Bliznakova, Před 2392 dny
Odpovědi

Mac OS X obsahuje program pro správu disků s názvem Disk Utility, který má nástroje pro montáž, kopírování a opravy pevných disků a diskových obrazů. Máte-li stáhnout určité typy softwaru nebo operačního systému počítače z internetu, může soubor přijít jako ISO image. Možná budete muset vypálit ISO obraz na DVD, pokud máte v plánu použít soubor pro spuštění počítače nebo v jiném počítači. Disk Utility má zabudovanou funkci vypalování disků, které lze snadno vypálit ISO na DVD.

Instrukce

  1. Vložte prázdný disk DVD do vašeho Mac DVD. Klikněte na "Aplikace" ikonu složky v Docku, klepněte na složku "Utilities" a vyberte "Disk Utility" pro spuštění programu. Pokud nemáte "Aplikace" ikonu složky, klepněte na ikonu lupy v pravém horním rohu obrazovky a typu "Disk Utility" do vyhledávacího pole. Stiskněte tlačítko "Enter" pro spuštění Disk Utility s touto alternativní metodou.
  2. Klikněte na ikonu "Finder" na lavici obžalovaných a přejděte do umístění souboru ISO. Přetažením ISO na seznamu disků Disk Utility v levé části okna. Klikněte na ikonu vaší ISO souboru a klikněte na tlačítko "Vypálit."
  3. Klepněte na ikonu šipky na výzvu vypalování disků Chcete-li zobrazit další možnosti spalování. Zvolte rychlost vypalování od "Speed" rozevíracího seznamu a klepněte na políčko vedle "Ověření Spálená Data", pokud chcete ověřit obsah disku. Klikněte na "Vypálit" vypálit ISO na DVD a případně ověřit obsah disku DVD. Disk Utility disk se vysune po dokončení procesu vypalování.